Kokkamine

Domino küpsistega juustukook

Ammu on see kiidetud juustukook mul tegemiste järjekorras ja alles nüüd jõudsin selleni. Retsept on pärit perenaine.ee lehelt, kohandasin veidi. Ülimalt lihtne ja vähe aega nõudev valmistusviis. Minu jaoks maitselt ei olnud kook midagi erilist, lootsin sellest midagi palju enamat. Domino küpsiste austajale kindlasti mõnus ja maitsev amps. Üldse on mulle toorjuustust hakanud rohkem meeldima küpsetamata koogid ja muidugi valivamaks olen ma ka muutunud. Aga kook sai siiski kiirelt kapist otsa, magusasõltlane nagu ma olen!

  • 350g Domino küpsiseid (kaks väikest pakki)
  • 30g võid
  • 500g toorjuustu
  • 220g hapukoort
  • 1,5dl suhkrut
  • 4 muna

Purustada 6 küpsist võimalikult peeneks, segada sulatatud võiga ja katta imeõhukese kihina 24 cm läbimõõduga koogivormi põhi, mis on eelnevalt kaetud küpsetuspaberiga.

Purustada ka ülejäänud küpsised peeneks puruks. Vahustada kergelt toasoe toorjuust suhkruga, lisada ükshaaval munad ja hapukoor. Lisada juurde 2/3 küpsisepurust, segada läbi ja kallata koogipõhjale. Puistata peale ülejäänud küpisepuru. Küpsetada kooki 160 kraadi juures 60 minutit. Lasta koogil avatud uksega ahjus rahulikult jahtuda. Jahtunud kook asetada külmkappi, serveerida 3-4 tunni pärast.

19. okt. 2010 - Posted by | Küpsis, Koogid, Toorjuust

1 kommentaar »

  1. Mulle väga maitses domino-juustukook.

    Kommentaar kirjutas Liisi | 20. okt. 2010 | Vasta


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: